TMT - mezoterapia bezigłowa

TMT system – nowy transdermalny sposób transportu substancji aktywnych do komórek skóry. TMT System jest urządzeniem medycznym, które w znaczący sposób zwiększa przepuszczalność skóry dzięki zaawansowanej technologii wykorzystującej zjawisko elektroforoporacji. Zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej naskórka ułatwia dostęp substancji aktywnych do głębszych warstw skóry gdzie zachodzą mechanizmy naprawcze. Stanowi nowy skuteczny i bezbolesny sposób wprowadzania substancji aktywnych w leczeniu cellulitu, zmarszczek, rozstępów i wiotkości skóry.

TMT - mezoterapia bezigłowa

Peelingi medyczne

To zabieg zniszczenia części naskórka lub/i skóry właściwej mający na celu usunięcie zmian chorobowych lub wad estetycznych skóry z następującą regeneracją zniszczonych tkanek. Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Botox i wypełniacze

Botox jest stosowaną od wielu lat przez lekarzy substancją, która powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów w nerwach ruchowych. W medycynie estetycznej zjawisko to wykorzystuje się do wywołania osłabienia wybranych fragmentów mięśni mimicznych twarzy. Działanie to sprawia, że skóra leżąca nad mięśniem nie marszczy się, czego efektem jest nie uwidacznianie się zmarszczek. Dodatkowo dzięki temu, że skóra pozostaje zrelaksowana, jest lepiej ukrwiona i odżywiona.

Cryolift

Zabieg Cryolift Laboratorium Filorga oparty jest na dobroczynnym działaniu krioterapii. Stanowi perfekcyjną symbiozę między działaniem produktów wysokiej jakości i biostymulacyjnym efektem krioterapii dla osiągnięcia optymalnych rezultatów. Wykorzystuje się tu specjalną aparaturę Cryolift z głowicą uwalniającą stabilne zimno o temperaturze do -15 st. C, bezpośrednio na skórę, nie wywołując uczucia dyskomfortu.

TERAPIA FOTODYNAMICZNA

Terapia PDT opiera swoje działanie na reakcji fototoksycznej, która zachodzi w wyniku działania substancji światłoczułej i światła o określonej długości fal. Substancja światłoczuła, która w normalnych warunkach nie jest szkodliwa dla organizmu, pod wpływem wiązki światła staje się toksyczna i niszczy komórki chorobowo zmienione, takie jak:

  • miejsca objęte stanem zapalnym;
  • komórki nowotworowe;
  • bakterie, wirusy, grzyby.

Leczenie oparte na metodzie PDT uznawane jest za praktycznie nieszkodliwe dla organizmu. Podczas zabiegu nie zostają naruszone zdrowe tkanki. Terapia fotodynamiczna jest także bardzo korzystna ze względu na efekty estetyczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod chirurgicznych nie pozostawia ona śladów ani blizn.

Osocze

To zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu wypełnienia zmarszczek. Jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub nie chcą się poddać operacji plastycznej. Z zabiegu usuwania zmarszczek bez użycia skalpela skorzystała już m.in. Kim Kardashian. Jednak zabieg wstrzykiwania osocza krwi niesie za sobą pewne ryzyko, w związku z tym nie jest on przeznaczony dla każdego. Sprawdź, jak wygląda wampirzy lifting, kto może z niego skorzystać i jakie są niepożądane efekty tego zabiegu.

PROFHILO

Starzenie twarzy najczęściej obserwowane jest w jej dolnej i środkowej części. Policzki oraz linia żuchwy tracą wyraźny kontur a profil się rozmywa. Nadmierna wiotkość skóry sprzyja powstawaniu tzw „chomiczków”- efektów grawitacyjnych, również środkowa część policzka pokrywa się siatką drobnych pionowych zmarszczek. Skóra traci swoją sprężystość. Dzieje się tak z powodu atrofii skóry.